27.07.2023

Nakon pobjede u 1. kolu SuperSport HNL-a nad Dinamom u Maksimiru 1:2 Hajduk se sprema za veliki derbi protiv Rijeke na Poljudu.

Drugo kolo 1.HNL sa derbijem Hajduka i Rijeke na MAXSport TV
Nogometaši Hajduka će na Poljudu u nedjelju 30. srpnja s početkom u 21:05 sati protiv Rijeke igrati susret 2. kola SuperSport HNL. Prva je to službena utakmica Hajduka na Poljudu u novoj natjecateljskoj sezoni 2023/24.

Iz Hajduka javljaju kako je, nakon sjeverne, rasprodana i istočna tribina te da je posve izvjesno da će stadion biti pun.

Prošle sezone Hajduka i Rijeka upisale su po dvije pobjede, jednu na domaćem terenu i jednu u gostima. Posljednji susret odigran je u travnju u Rijeki, tada je Rijeka slavila s 2:0 u utakmici SuperSport HNL.
Derbi između Hajduka i Rijeke se u igra u nedjelju s početkom u 21:05 sati. Utakmicu možete gledati uživo na MAXSport1 (MAXtv).

Utakmice drugog kola 1.HNL

Nakon pobjede nad Astanom i kiksom iz prvog kola prvenstva, u drugome kolu nove sezone HNL-a Dinamo gostuje u Puli kod Istre, koja je u novoj sezoni ostala bez prošlosezonskog trenera Garcie, ali i nekoliko igrača. Dinamo sa Istrom imama vrlo pozitivna iskustva, od zadnjih 20 utakmica 16 su pobjedili, 3 puta remizirali, a 1 izgubili. Na zadnja 2 gostovanja u ožujku i travnju ove godine, Istra je prvo pobijedila 1-0, kad je Dinamo vodio Ante Čačić, a potom remizirala bez golova u 3. utakmici Igora Bišćana na Dinamovoj klupi pri čemu. Ni u jednoj od te dvije utakmice Dinamo nije zabio gol!

Nogometaši Slaven Belupa ovog će petka u sklopu drugog kola HNL-a gostovati u Varaždinu. Bit će to prilika da Slaven ispravi loš dojam nakon uvjerljivog subotnjeg poraza u Osijeku. Slaven i Varaždin su prošle sezone igrali četiri puta u prvenstvu. Dva puta je slavio Slaven Belupo, jednom Varaždin, a jednom smo gledali remi.

Nakon izjednačene utakmice s Varaždinom, nogometaši Gorice ovog vikenda dočekuju NK Lokomotivu na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici. Gorica je dogovorila sve uvjete s Marijom Maločom, 34-godišnjim stoperom, bivšim kapetanom Hajduka koji je koncem ove sezone raskinuo ugovor s poljskom Lechijom Gdansk. U isto vrijeme Gorica i nizozemski stoper Matthew Steenvoorden sporazumno su raskinuli ugovor potpisan 1. lipnja 2022. koji je isticao krajem svibnja 2024. godine. Steenvoorden stigao je u Goricu tijekom prijelaznog roka 2019. godine, a produženje potpisao je u ljeto 2022. godine: Za klub je upisao 108 nastupa i zabio je četiri gola i dva puta bio asistent.

Hajduk je u sezonu krenuo porazom od 1:0 u Superkupu protiv Dinama na Maksimiru. Ali tjedan dana kasnije, Hajduk je zagrebačkoj momčadi uzvratio s 2:1 pobjedom na otvaranju prvenstva. Rijeka je pobjedom otvorila novu sezonu, u prvom je kolu na Rujevici deklasirala Rudeš s uvjerljivih 4:0. A uoči gostovanja na Poljudu, Rijeka je četvrtak, 27. srpnja, odigrala prvu utakmicu 2. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojoj je s 1:0 u gostima svladala kosovski Dukagjini. Nakon što su i jedni i drugi u sezonu ušli poprilično pozitivno, ovaj će susret biti od iznimno velike važnosti i za jedne i za druge, ne nužno zbog samih bodova i mjesta na ljestvici, budući da je još rana faza sezone, nego više zbog samopouzdanja i raspoloženja u momčadi. Bez obzira na formu obiju ekipa te na umor, jadranski derbi specifična je utakmica. Ipak Hajduk i Rijeka imaju statistički najizjednačeniji međusobni omjer u povijesti HNL-a pa je uvijek riječ o utakmici koja nosi posebnu motivaciju.
Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca, pomožna sudca sta Marjan Tomas iz Osijeka i Vedran Đurak iz Sv. Ivana Zeline, a četvrti sudac je Mateo Erceg iz Benkovca. VAR suda je Ante Čuljak iz Zagreba, a asistent VAR suca Ivan Mihalj iz Velike Gorice.

28.07.2023. 20:00 Varaždin : Slaven Belupo (STADION VARTEKS)
29.07.2023. 18:45 Gorica : Lokomotiva (GRADSKI STADION)
29.07.2023. 21:00 Istra 1961 : Dinamo Zagreb (ALDO DROSINA)
30.07.2023. 18:45 Rudeš : Osijek (NOGOMETNI STADION ZAGREB)
30.07.2023. 21:05 Hajduk : Rijeka (GRADSKI STADION POLJUD)
Prijenose utakmica pratite uživo na kanalu MaxSport1.

Hajduk - Rijeka 1:0 (Rokas Pukštas 50.)

Nogometaši Hajduka su s minimalnih 1:0 slavili protiv Rijeke na rasprodanom Poljudu u utakmici 2. kola SuperSport HNL. Ključan trenutak dogodio se u 50. minuti kad je Rokas Pukštas zabio gol za Hajduk, što se ispostavilo i konačnim rezultatom. Nakon pobjede Hajduk je uz Osijek jedina stopostotna momčad u HNL-u. Osijek je do svojih šest bodova došao pobjedom nad Slaven Belupom od 6:1 u prvom kolu i čudesnim preokretom protiv Rudeša u 2. kolu.

Rudeš - Osijek 3:4

Nogometaši Osijeka režirali su nevjerojatan preokret i nakon 0:3 pobijedili Rudeš 4:3 u utakmici 2. kola. Ramon Mierez je do kraja poluvremena smanjio glavom na 3-1. Junak Osijekove pobjede bio je Mijo Caktaš koji je u igru ušao u 71. minuti i postigao hat-trick kojim je Osijek od 1:3 doveo do pobjede.

Istra - Dinamo Zagreb 0:3 (Ivanušec 6., Emreli 57., Ljubičić 69.)

Istra 1961 je ugostila Dinamo Zagreb u 2. kolu SuperSport HNL-a na svom stadionu Aldo Drosina. Za prva dva pogotka na utakmici najzaslužniji su Luka Ivanušec i Mahir Emreli. Prvo je u šestoj minuti Ivanušec sjajno zabio na asistenciju potonjeg, dok su uloge okrenuli u 57. minuti kada je Emreli zabio za 2-0. Sve je riješio Robert Ljubičić koji je bio strijelac u 69. minuti. Dvoboj je definitivno odlučen u 69. minuti. Najveći dio posla obavio je Baturina, promiješao je suparničke igrače i povratnom loptom pronašao Ljubičića koji je zabio za 3-0. Dinamo je tako nakon 4-0 protiv Astane upisao novu uvjerljivu pobjedu te prvu prvenstvenu ove sezone poslije 1-2 poraza na maksimirskom stadionu od Hajduka. Pulska momčad je ostala na jednom bodu iz prvog kola, uzela ga je kod Lokomotive gdje je odigrala 1-1.