24.06.2021

Nogometna reprezentacija Hrvatske će 28. lipnja u Kopenhagenu u osmini finala Europskog prvenstva igrati protiv Španjolske, koja je pobjedom 5-0 nad Slovačkom u Sevilli mjesto među 16 najboljih izborila kao drugoplasirana reprezentacija skupine E.

Borba osmine finala: Gdje gledati Hrvatsku protiv Španjolske

Nakon što je Hrvatska pobijedila Škotsku i zauzela drugo mjesto u skupini, već smo znali da ćemo u osmini finala u Danskoj igrati protiv drugoplasiranog iz skupine E. Španjolci su pobjedili Slovake 5:0, ali Švedska je nakon sat vremena protiv Poljaka imala 2:0 i držala je čvrsto prvo mjesto te gurala Španjolce na Hrvatsku. Kad su poljaki izjednačili na 2:2 85 minuti, činilo se tada da čemo igrati protiv Švedske. U 94. minuti je Claesson zabio za 3:2 za Švedsku, i Hrvatski poslao Španjolce.

Utakmica če se igrati u ponedjeljak 28.6 od 18 sati na Parken stadionu u Kopenhagenu. Izbornik Zlatko Dalić ranije je komentirao: “Nekako bih najradije izbjegao Španjolce, nisu su formi, ali dobri su. Imali su šansi protiv Poljske i Švedske i oni bi nam bili najteži protivnici”.

Hrvatski nogometni savez je u prodaju pustio oko 3500 ulaznica za sektor gdje će biti smješteni hrvatski navijači. Ulaznice su odmah razgrabljene, pa bi Hrvatska u osmini finala protiv Španjolske trebala imati ogromnu podršku.
Na utakmicama Eura odigranim u Kopenhagenu bilo je dozvoljeno oko 24 tisuće navijača na utakmicu.

Ako 28. lipnja u Kopenhagenu pobijedimo Španjolce, kao i u Ligi nacija, Vatreni bi u četvrtfinalu igrali protiv pobjednika dvoboja između Francuske i Švicarske.

Gdje gledati Hrvatsku protiv Španjolske

Utakmicu možete gledati na drugom kanalu HRT-a. Prijenos kreće 10 minuta uoči početka susreta, u 17:50 sati.